Segítői, fejlesztői utam során több módszerben képződtem és szereztem saját tapasztalatot. Hiszem, hogy mivel kapcsolatokban sérülünk, kapcsolatokban tudunk gyógyulni is. Emiatt a legfontosabb számomra, hogy a kliens érezze az elfogadást, megértést és a biztonságot az üléseink alatt és bizalmi kapcsolat alakulhasson ki köztünk.
A fejlesztéseket integratív személyiségfejlesztő módszerek segítségével vezetem, amelyeket mindig a kliens személyiségéhez és témájához igazítok. A legfontosabb, hogy igazi viselkedésbeli változás akkor érhető el, ha megélés (jobb agyféltekés működés, érzelmek) és megértés (bal agyféltekés működés, gondolkodás) is zajlik.
Alkalmazott módszereim a teljesség igénye nélkül
Bővebben a módszerekről
Interjúzás, fejlesztő beszélgetés:
Verbális úton, kérdések, esetleges visszatükrözések, összekapcsolások segítségével dolgozunk az ülésen.
Tesztek:
A tesztek segítségével pontosabbá válhat a probléma feltárás. Lehetőség nyílik az adott problémakör különböző összetevőinek megismerésére, mérésére.
Rajzelemzés, kreatív, művészeti elemekkel való munka:
Rajzok vagy más kreatív, akár művészeti eszközök használatával egy újabb rétege bontakozhat ki a hozott témának. Ezen eszközök a jobb agyfélteke működését aktivizálják.
Asszociáció:
Egy megélt élmény elemeire vonatkozó asszociációs folyamat segítségével további felismerések születhetnek.
Imagináció:
Az imagináció során vizualizáció, azaz különböző képek elképzelése zajlik. Ezen képek segítségével a mély tudatalatti különböző rétegei dolgozhatók át.
Belső gyermek munka:
Minden felnőtt volt egyszer gyerek és ez az időszak komoly lenyomatot hagy maga után és kihat pozitív és negatív irányban is a felnőtt életünkre. Ez a kisgyermek énünk még most is bennünk él a maga megdolgozatlan hiányaival. Ezek az érzelmi hiányok pótolhatók.
NLP technikák:
A neuro lingvisztikus programozás eszközei hatékonyan alkalmazhatók a fejlesztési munka során például a bizalmi kapcsolat kiépítésénél.
Álomelemzés és feldolgozás:
Az álmok a tudatalatti üzeneteit hordozzák. Elemzésükkel közelebb kerülhetünk önmagunk megértéséhez.
Szimbólumokkal végzett fejlesztés:
A szimbólumok érzelem sűrítmények, amelyek a kollektív jelentésük mellett a kliens számára egyéni jelentéssel is bírnak. Érzelmi hiányok pótlásában és tudatalatti konfliktusok átdolgozásában fontos módszer.
Mindfulness:
Tudatos jelenlét, hogy a cselekvő üzemmódból a létező üzemmódba kapcsolhassunk.
Üres szék technika:
A technika segítségével a kliensek párbeszédet folytathatnak más személyekkel (azok jelenléte nélkül), illetve akár egyes énrészeikkel. Ez a módszer fejleszti az (ön)empátiát, illetve a saját projekcióink (kivetítéseink) megértését és átdolgozását is.
Egyéni család- és rendszerállítás:
Önmagunkon belüli és másokkal való konfliktusaink feltárására, mintázataink megvizsgálására, érzelmi deficiteink töltésére használt módszertan.
Mesefoglalkozás:
A történetek és a mesék az emberiség kezdete óta „válságkezelő” programokként működnek. Ezeket hívjuk segítségül a nehézségek megoldásához.