Segítői, fejlesztői utam során több módszerben képződtem és szereztem saját tapasztalatot. Hiszem, hogy mivel kapcsolatokban sérülünk, kapcsolatokban tudunk gyógyulni is. Emiatt a legfontosabb számomra, hogy a kliens érezze az elfogadást, megértést és a biztonságot az üléseink alatt és bizalmi kapcsolat alakulhasson ki köztünk.

A fejlesztéseket integratív személyiségfejlesztő módszerek segítségével vezetem, amelyeket mindig a kliens személyiségéhez és témájához igazítok. A legfontosabb, hogy igazi viselkedésbeli változás akkor érhető el, ha megélés (jobb agyféltekés működés, érzelmek) és megértés (bal agyféltekés működés, gondolkodás) is zajlik.

Alkalmazott módszereim a teljesség igénye nélkül

  • interjúzás, fejlesztő beszélgetés
  • tesztek
  • rajzelemzés
  • kreatív, művészeti elemekkel való munka
  • asszociáció
  • imagináció
  • belső gyermek munka
  • NLP technikák
  • álomelemzés és feldolgozás
  • szimbólumokkal végzett fejlesztés
  • mindfulness
  • üres szék technika
  • egyéni család- és rendszerállítás
  • mesefoglalkozás

Bővebben a módszerekről

Interjúzás, fejlesztő beszélgetés:

Verbális úton, kérdések, esetleges visszatükrözések, összekapcsolások segítségével dolgozunk az ülésen.

Tesztek:

A tesztek segítségével pontosabbá válhat a probléma feltárás. Lehetőség nyílik az adott problémakör különböző összetevőinek megismerésére, mérésére.

Rajzelemzés, kreatív, művészeti elemekkel való munka:

Rajzok vagy más kreatív, akár művészeti eszközök használatával egy újabb rétege bontakozhat ki a hozott témának. Ezen eszközök a jobb agyfélteke működését aktivizálják.

Asszociáció:

Egy megélt élmény elemeire vonatkozó asszociációs folyamat segítségével további felismerések születhetnek.

Imagináció:

Az imagináció során vizualizáció, azaz különböző képek elképzelése zajlik. Ezen képek segítségével a mély tudatalatti különböző rétegei dolgozhatók át.

Belső gyermek munka:

Minden felnőtt volt egyszer gyerek és ez az időszak komoly lenyomatot hagy maga után és kihat pozitív és negatív irányban is a felnőtt életünkre. Ez a kisgyermek énünk még most is bennünk él a maga megdolgozatlan hiányaival. Ezek az érzelmi hiányok pótolhatók.

NLP technikák:

A neuro lingvisztikus programozás eszközei hatékonyan alkalmazhatók a fejlesztési munka során például a bizalmi kapcsolat kiépítésénél.

Álomelemzés és feldolgozás:

Az álmok a tudatalatti üzeneteit hordozzák. Elemzésükkel közelebb kerülhetünk önmagunk megértéséhez.

Szimbólumokkal végzett fejlesztés:

A szimbólumok érzelem sűrítmények, amelyek a kollektív jelentésük mellett a kliens számára egyéni jelentéssel is bírnak. Érzelmi hiányok pótlásában és tudatalatti konfliktusok átdolgozásában fontos módszer.

Mindfulness:

Tudatos jelenlét, hogy a cselekvő üzemmódból a létező üzemmódba kapcsolhassunk.

Üres szék technika:

A technika segítségével a kliensek párbeszédet folytathatnak más személyekkel (azok jelenléte nélkül), illetve akár egyes énrészeikkel. Ez a módszer fejleszti az (ön)empátiát, illetve a saját projekcióink (kivetítéseink) megértését és átdolgozását is.

Egyéni család- és rendszerállítás:

Önmagunkon belüli és másokkal való konfliktusaink feltárására, mintázataink megvizsgálására, érzelmi deficiteink töltésére használt módszertan.

Mesefoglalkozás:

A történetek és a mesék az emberiség kezdete óta „válságkezelő” programokként működnek. Ezeket hívjuk segítségül a nehézségek megoldásához.

Ügyfeleim mondták

“Örülök, hogy egy oldott miliőben zajló érzelmi utazásban vehettem részt, megbízható emberrel.
Olyan módszereket, eszközöket ismertem meg, amit akár már a gondolataim kialakulásában is tudok használni.
Rájöttem, hogy még nekem is vannak érzéseim, amik azonosítása a mindennapokban segít az élet számos területén.”
M., férfi, 43
“Olyan dologról is beszéltünk, amiről soha nem beszéltem még ilyen mélyen. Elsőre nem is értettem miért, de Anna rávilágított a téma fontosságára, arra, hogy nem szabad tabuként kezelni és kiderült, ez által is tudtunk kapcsolódni egymáshoz. Nyugodtsága, empátiája, kedvessége és elfogadó, szeretetteljes hozzáállása segített túllendülni a nehezén, minden alkalom után jó érzésekkel mentem haza és vártam az újabb találkozást.”
Z., nő, 37
“Sokkal-sokkal jobb passzban vagyok mint előtte és ez a Te iránymutatásaidnak köszönhető. Máshogy látom a helyzetemet, nem félek a jövőmtől. Életem egyik nehéz időszakát élem és Te ebben ott vagy fejlesztőként mellettem. Erőt adtál, hogy könnyedén vegyem az akadályokat. Szóval nagyon köszönöm, hogy törődsz velem! Szerintem nagyon jó érzéked van ahhoz amit csinálsz.”
J., férfi, 32